Lampy Owadobójcze – latem niezbędnik każdego domu

Niektóre owady są bardzo pożytecznymi stworzeniami. Co sprawia, że z czystym sumieniem można tak o nich napisać?

Niektóre owady są bardzo pożytecznymi stworzeniami. Co sprawia, że z czystym sumieniem można tak o nich napisać? Warto wiedzieć, że do najważniejszych zadań takich stworzeń należy – między innymi – zapylanie roślin. Gdyby nie owady, nie byłoby kwiatów czy owoców, co stanowiłoby naprawdę ogromną stratę. Są też jednak insekty, które bardzo mocno dają się we znaki człowiekowi. Szczególnie w czasie letnim nie możemy – dosłownie – opędzić się od wyjątkowo natrętnych much czy komarów. Mnóstwo osób ma dość, ponieważ nie jest w stanie w pełni cieszyć się wycieczką nad jezioro, grillem ze znajomymi czy czasem spędzonym w lesie. Tak naprawdę jednak natrętne owady drażnią nas też w wielu innych miejscach – także przy samym miejscu zamieszkania. Na szczęście, wymyślono skuteczne sposoby, aby sobie z nimi radzić. Na pewno jednym z najlepszych są lampy owadobójcze. Na czym polega charakterystyka ich działania? Jakie są rodzaje najbardziej popularnych lamp? Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na ten temat, to zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego wpisu.

Jak działają lampy owadobójcze?

Na pewno w pierwszej kolejności interesuje Was, jak dokładnie działają takie urządzenia. Zasada jest prostsza, niż pewnie mogłoby się wydawać na samym początku. Otóż lampy owadobójcze to bardzo pomocne urządzenia, które mają na celu zwabić owady latające. Co potem się z nimi dzieje? Stworzenia są eliminowane, a człowiek w końcu może mieć święty spokój. Najważniejszym elementem każdej lampy owadobójczej jest świetlówka UV-A. To ona pełni funkcję przyrządu, który ma za zadanie zwabić nieproszonych gości. Świetlówki rtęciowe wykonane są ze szkła cylindrycznego. Obudowują dwie elektrody z wewnętrzną warstwą fluorescencyjną. Warto podkreślić, że emisja ultrafioletu nie jest w żadnym wypadku szkodliwa do człowieka. Pomaga jednak skutecznie wabić owady latające, które są kuszone tym właśnie światłem. Chętnie przylatują w jego kierunku także w trakcie dnia, dlatego lampy owadobójcze z powodzeniem mogą być stosowanie praktycznie o każdej porze.

Rodzaje lamp owadobójczych

Wiecie już, dlaczego insekty tak ochoczo lecą w kierunku lamp owadobójczych. Jak jednak są eliminowane? W tym miejscu warto wspomnieć, że na rynku istnieje kilka rodzajów tych elementów, dzięki którym natrętne stworzenia są zabijane.

W naszym kraju bardzo popularne są lampy lepowe. Jak zatem owady latające są eliminowane, kiedy znajdują się już w okolicach tego urządzenia? To bardzo proste. Wszystko dzięki zastosowanym wkładom lepowym. Owady przyklejają się do nich i ich żywot kończy się, co dla człowieka oznacza wreszcie chwilę spokoju. Na pewno każdy z Was kiedyś stosował w swoich domach zwyczajne lepy na owady. W przypadku tych lamp owadobójczych zasada jest podobna. Warto zaznaczyć, że te urządzenia działają praktycznie w sposób bezszelestny. Gdzie znajdują największe zastosowanie? Szczególnie tam, gdzie musi być zachowany najwyższy możliwy poziom higieny. Nie powinno Was zatem zdziwić, jeśli spotkacie się na lampy owadobójcze – z zastosowanymi wkładami lepowymi – w kawiarniach czy piekarniach.

Duże zastosowanie mają też lampy wiatrakowe. Owady są zwabiane w jej pobliże, a następnie zasysane do środka za pomocą specjalnego wiatraka. Potem insekty trafiają do specjalnie zamontowanego pojemnika. Lampa ta odznacza się bardzo wysokim poziomem higieny (nie rozprzestrzeniają się bakterie, insekty nie są rozrywane i nie mogą wpaść do jedzenia, nie ma też zapachu palonego owada). Znajduje bardzo duże zastosowanie w szpitalach czy aptekach.

Najbardziej popularne są jednak lampy owadobójcze rażące. Zwabienie owadów latających odbywa się we wspomniany już na samym początku sposób. Pod tym względem nic się nie zmienia. Jak insekty są eliminowane? Za pomocą kratki elektrycznej, zwanej też rusztem. Znajduje się ona pod napięciem elektrycznym (wynoszącym od 1500V do 5000V.) Owady po porażeniu spadają na specjalny pojemnik. Co jakiś czas trzeba go wymieniać. Gdzie stosuje się te urządzenia? Świetnie nadają się do użytku domowego i sprawiają, że insekty w końcu nie są naszą zmorą.

Partnerem wpisu jest właściciel strony www.dezder.com.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *