Kontenery biurowe – gdzie i kiedy sprawdzi się modułowe biuro?

Budownictwo modułowe, ze względu na swoje uniwersalne, wielofunkcyjne zastosowanie, cieszy się coraz większą popularnością. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w najbliższym otoczeniu znajdują się kontenery modułowe – na placu budowy, przy nowych osiedlach czy obiektach sportowych (np. szatnie). Jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań są kontenery biurowe – z czego się składają i jak można je wykorzystywać?

Co to są kontenery biurowe?

Kontenery modułowe to ujednolicone, metalowe konstrukcje, które najczęściej posiadają jednakowe wymiary oraz podobny system łączenia. Stanowią wielofunkcyjny, prefabrykowany budynek, który można nieustannie transportować. Natomiast, jak łatwo wywnioskować, kontener biurowy to modułowy obiekt przeznaczony do zastosowań biurowych.

Ze względu na zapotrzebowanie, kontenery biurowe mogą różnić się między sobą wyposażeniem oraz wyglądem zewnętrznym. Jednak ich cechą wspólną jest to, że posiadają fabrycznie zamontowaną instalację elektryczną, sanitarną oraz ogrzewanie, dzięki czemu są całorocznymi, w pełni niezależnymi budynkami.

Modułowe kontenery biurowe można dowolnie rozbudowywać i powiększać w zależności od swoich potrzeb – jest to możliwe dzięki zastosowaniu niezawodnego systemu mocowań. Niektórzy producenci oferują także usługę dostarczania na miejsce w pełni wyposażonych obiektów modułowych, które realizowane są na podstawie indywidualnych wymagań. I jak można przeczytać na http://modularsystem.pl/oferta/kontenery-biurowe/, dzięki kontenerom biurowym istnieje również możliwość budowy szkół, sklepów, kiosków, obiektów gastronomicznych czy zaplecza sportowego.

Zastosowanie modułowego biura

Jak zostało to już wspomniane, modułowe biura są w pełni samowystarczalne, a ich wygląd może zależeć od preferencji klientów. A gdzie najczęściej znajdują zastosowanie takie nowoczesne kontenery?

Najbardziej powszechny sposób wykorzystania budownictwa modułowego to organizacja mobilnych biur z sanitariami. Najczęściej stawiane są przy budowie nowych osiedli deweloperskich, gdzie powstają punkty sprzedaży. Mogę pełnić również rolę „stacjonarnych” biur w centrum miast, które od razu przyciągają wzrok designerskim wyglądem oraz wieloma przeszkleniami. I co istotne, możliwe jest stworzenie dużych, kilkupiętrowych budynków biurowych.

Kontenery biurowe często przeznacza się również na sklepy, apteki czy kioski – to trzecie zastosowanie jest też najbardziej popularne. Przy boiskach lub stadionach, dzięki modułowym kontenerem, tworzone jest wygodne zaplecze sportowe oraz sanitariaty. Dzięki temu rozwiązaniu można również zyskać przestronną powierzchnię magazynową.

Dla wielu osób największe zdziwienie może budzić fakt, że kontenery biurowe mogą pełnić rolę szkół, przedszkoli, żłobków a nawet hoteli. Jest to możliwe, ponieważ budownictwo modułowe pozwala na dowolne łączenie ze sobą obiektów i ich ciągłą rozbudowę w celu dostosowania do nowych potrzeb.

Zalety budownictwa modułowego

Najważniejsze zalety budownictwa modułowego to wielofunkcyjne zastosowanie, możliwość dopasowania do potrzeb klienta (zarówno pod względem wyglądu, jak i wyposażenia), łatwy montaż, a także mobilność. Ponadto kontenery przystosowane są do tego, żeby łączyć je w dowolne konfiguracje.

Warto pamiętać, że to również jeden z najlepszych sposobów na stworzenie praktycznej, komfortowej przestrzeni biurowej, bez konieczności stawiania murowanego budynku lub wykupu kosztownych pomieszczeń.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *