Kolorowe płytki w łazience – modne aranżacje

Barwy śmiało powracają do łazienkowych aranżacji. Obok, dominujących w ostatnim czasie, brązów, szarości, drewna i kamienia, modne stały się również kolorowe zestawienia! Dzięki wielobarwnym płytkom możemy tworzyć unikalne kompozycje, które ożywią nasze wnętrza oraz wprowadzą do nich nieco pozytywnej energii.

Miłośnicy kolorów mają do wyboru dwa rozwiązania – delikatne pastele lub mocniejsze, soczyste barwy. W aranżacjach, w których barwa pokrywa większą część pomieszczenia, najlepiej komponują się stonowane, pastelowe odcienie. Z kolei intensywne kolory sprawdzają się, gdy chcemy wyeksponować wybrany element pomieszczenia, np. fragment ściany, strefę prysznica czy okolice lustra i umywalki. Zestawiane są one najczęściej z łagodną szarością, bielą lub beżem.

W nowoczesnych łazienkach kolor obecny jest nie tylko na ścianach. Coraz modniejsze stają się barwne, energetyczne podłogi, gdzie łączy się ze sobą kilka kolorów a nawet wzorów. Hitem, który podbił serca wielu projektantów, są obecnie wielobarwne płytki w stylistyce patchowork. Chętnie wykorzystuje się je zarówno na ścianach, jak i podłogach. Najmodniejsza kolorystyka to różne odmiany zieleni, chłodny błękit, turkus, odważny fiolet, fuksja, pudrowy róż, soczysty pomarańcz i czerwień.

Kolorowy patchwork na ścianie


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Reflette.]

Łączenie różnorodnych kolorów, wzorów i faktur, czyli stylistyka patchworkowa, jest jednym z ważniejszych trendów w projektowaniu wnętrz. W zaprezentowanej powyżej aranżacji patchwork, zdobiący jedną ze ścian, stanowi główny element wokół którego „zbudowano” resztę pomieszczenia. Czerwone płytki, wyłożone we wnętrzu kabiny prysznicowej, bardzo dobrze współgrają z elementami kompozycji patchworkowej w tym samym odcieniu. Całość uzupełnia tło w postaci białych ścian.

Wzorzysto-barwne fantazje


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Oxicer / Oxi.]

Kolorowe, wzorzyste płytki, zaaranżowane w  pomysłowy sposób, nadają łazience energii i radosnego klimatu. Przyjemna dla oka zieleń, widoczna na zdjęciu powyżej, w połączeniu z niebieskimi i czerwonymi akcentami tworzy niezwykle przyjemny w odbiorze efekt. Interesujący deseń na płytkach podkreśla dynamiczny charakter aranżacji. Całość wygląda bardzo świeżo i nowocześnie.

Elegancki kontrast


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Irvan / Rivo.]

Zaprezentowana na zdjęciu aranżacja bazuje na zasadzie kontrastu. Jest niezwykle prosta a jednocześnie piękna w swym minimalizmie. Zestawione w taki sposób barwy sprawiają, że pomieszczenie nabiera przestronności i elegancji. W układzie szachownicy, poza kolorem niebieskim, świetnie sprawdzi się wiele innych barw, na przykład fiolet lub zieleń.

Subtelny, pastelowy świat


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Chiara / Purio.]

Oto świetny przykład bardzo finezyjnego połączenia balsamicznej bieli ze spokojnymi, ciepłymi pastelami. Delikatnie beżowe płytki o strukturalnej powierzchni „ożywiają” całą kompozycję. Błękitne fragmenty pomieszczenia wzbogacono kilkoma dekorami, które podkreślają charakter salonu łazienkowego. Efekt – niezwykle stylowe i subtelne wnętrze.


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Tessita / Tessito.]

Kolejna pastelowa aranżacja, w której jeden kolor wypełnia niemalże całe pomieszczenie. W takiej sytuacji warto różnicować faktury, tak jak zrobiono to w powyższym projekcie.  Wykorzystano tutaj trzy wzory płytek w tej samej, zielonej barwie – gładkie połyskujące, mozaikę oraz fakturę kwiatów.

Barwne mozaiki i inserta dekoracyjne


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Acapulco / Purio.]

Mozaiki ścienne, modne już od kilku sezonów, dają wspaniałe możliwości wprowadzenia koloru do pomieszczenia. Najczęściej stosowane są na głównej ścianie z lustrem łazienkowym, a także w strefie kąpielowej – jako ściana kabiny prysznicowej lub obudowa wanny. Nie tylko pięknie zdobią wnętrze, pełnią także funkcję praktyczną, optycznie wydzielając poszczególne obszary łazienki. Innym, równie efektowym pomysłem na wprowadzenie odważnej barwy, są dekory. Dzięki technologii druku cyfrowego na szkle możemy bardzo indywidualnie dobierać dekoracyjne inserta i tworzyć dzięki nim niepowtarzalne projekty wnętrz.


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Tamoe.]

Oto jeszcze jeden przykład oryginalnej aranżacji, w której główne role grają: mozaika, nietypowa, „falująca” i cudownie odbijająca światło powierzchnia płytek oraz KOLOR.

Mocny akcent kolorystyczny

Poniżej kilka przykładów zastosowania w aranżacji łazienkowej mocnego akcentu barwnego (na ścianie z prysznicem, w obudowie wanny, blacie umywalki etc.). To odważne rozwiązania bazujące zazwyczaj na silnych kontrastach.


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Vivian / Purio.]


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Zonda / Zon.]


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Briosa / Purio.]

„Czyste szaleństwo”


[Fot. Ceramika Paradyż. Kolekcja płytek łazienkowych Vivida / Vivido.]

Na koniec najodważniejsza aranżacja zbudowana z wielu kolorów i struktur. Neonowe barwy dobrze współgrają z wyrazistymi wzorami oraz oryginalnymi formami. Propozycja dedykowana zdecydowanie dla przestrzennych łazienek. Śmiałe zestawienie intensywnych, żywych odcieni nadaje całej aranżacji niezwykle energetycznego wymiaru. W takiej łazience nigdy nie będzie nudno.

Zobacz więcej na http://sklep.paradyz.com

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *