Jakiego materiału najlepiej użyć do wykonania ścianki działowej w domu?

Własny dom czy mieszkanie daje nam możliwość dowolnej aranżacji wnętrza. Chociaż nie mamy wpływu na rozmiar przestrzeni, którą dysponujemy, możemy ją odpowiednio zagospodarować. W tym przypadku doskonale sprawdzą się ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to doskonały sposób na szybką i efektowną metamorfozę wnętrz.

Możliwości i inspiracje

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie kuchni i jadalni za pomocą ściany z dużym, szerokim oknem wewnętrznym, które optycznie powiększy przestrzeń. Równie dobrze sprawdza się wykorzystywanie ścianek działowych jako elementu oddzielającego aneks sypialny od salonu. Zapewni to intymność i prywatność miejsca przeznaczonego tylko i wyłącznie dla domowników. Dodatkowy podział przestrzeni sprawi, że mieszkanie będzie się prezentowało bardziej estetycznie, a jego użytkowanie stanie się o wiele bardziej komfortowe.

Przewaga gipsu

Gips to materiał niepalny, słabo reagujący z ogniem. Zawiera ok. 20% chemicznie związanej wody krystalicznej, która w przypadku pożaru spełnia funkcję „wody gaśniczej”. To także „przyjazny” człowiekowi materiał budowlany. Posiada zdolność pochłaniania lub oddawania wilgoci, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu.

Wiele produktów RIGIPS dzięki funkcji Activ’Air® poprawia jakość powietrza. Ściany i sufity z płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS poprawiają warunki klimatyczne i zdrowotne w naszym otoczeniu. Ścianki działowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych są wysoce funkcjonalne. Dają dowolność aranżacji przestrzeni, a instalacja odbywa się szybko i nie wymaga zastosowania metody mokrej. Mieszkańcy nie muszą długo czekać na możliwość użytkowania pomieszczeń. Dodatkowo jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie ze względu na niskie koszty transport, montażu i eksploatacji.

Wysoka jakość

Płyty gipsowo-kartonowe oferowane przez Rigips są klasyfikowane jako materiały niepalne i spełniają najbardziej surowe wymogi związane z bezpieczeństwem użytkownika. Co więcej, systemy zapewniają wysoką izolację akustyczną przy mniejszej grubości ściany. Dzięki temu zyskujesz większa przestrzeń użytkową. Podczas wyboru ścian działowych należy zwracać uwagę na to, jak duży ciężar są w stanie udźwignąć. Te najbardziej wytrzymałe są w stanie utrzymać nawet 80 kg. Należy pamiętać, aby wybierając produkt nie sugerować się jedynie jego ceną. Ważne jest, aby zakupione materiały były ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Remont domu to inwestycja na wiele lat. Z tego powodu warto postawić na pewne i certyfikowane rozwiązania. Wielość systemów oferowanych przez Rigips pozwoli nam nie tylko na właściwy montaż ścianek działowych, ale pomoże również skonstruować perfekcyjny podwieszany sufit, zbudować funkcjonalne poddasze czy dobrać odpowiedni rodzaj okładziny ściennej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *