Jaki kontener na odpady wybrać?

Kiedy podejmujemy się remontu mieszkania, wzniesienia nowej konstrukcji czy rozbiórki zagrożonego zawaleniem budynku, musimy być przygotowani na duże ilości odpadów. W jednym przypadku dominował będzie gruz, natomiast na innej budowie wyrzucimy więcej folii malarskiej, drewna, desek czy zwykłych kartonów. Oczywiście w jakiś sposób trzeba się pozbyć tego problemu. Sprawdzonym rozwiązaniem jest odbiór odpadów zlecony zewnętrznej firmie.

Jaki rodzaj kontenera na odpadki wybrać?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na to, że inne przedsiębiorstwo będzie wywoziło nasze odpadki, należy zastanowić się, z jakiego rodzaju złomem mamy do czynienia. Firmy rozdzielają odpady poremontowe na trzy podstawowe kategorie: gruz czysty, gruz zmieszany oraz gruz zanieczyszczony.

W przypadku pierwszego typu będziemy mogli wyrzucać tylko pozostałości betonowe i ceglane. Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ jeśli kierowca zobaczy, że kontenery na gruz są czymś zanieczyszczone, może odmówić odbioru.

Inną kategorią jest gruz zmieszany, gdzie dozwolone jest wyrzucanie płyt gipsowo-kartonowych, materiałów ceramicznych itp. Kontener nie może zawierać chemii gospodarczej, szkła, wiaderek oraz tapet. Do takich odpadków należy zamówić specjalny kontener na gruz zmieszany.

Jaki rozmiar kontenera na odpadki wybrać?

Kontenery na odpady mają różne rozmiary. Kiedy uporamy się już z zakwalifikowaniem gruzu do odpowiedniego rodzaju, możemy wybrać idealną wielkość Na rynku występują pojemności takie jak:

  • big bag: to jedyna pozycja w zestawieniu, która nie jest kontenerem. Wytrzymałe worki z pewnością wystarczą do drobnych prac remontowych. Jest to oszczędność zarówno miejsca, jak i pieniędzy,
  • kontenery do 7 m3: dzięki niskiej burcie pracownicy z łatwością przerzucą tam ciężki gruz i cement. Wykorzystywane przede wszystkim do remontów domów i mieszkań, gdzie nie ma ogromnych ilości odpadków,
  • kontenery do 36 m3: przekrój rozmiarów jest duży, bo rozpoczyna się od 10 m3. Są to duże i pojemne kontenery na odpady, które sprawdzą się przy poważnych budowlach. Używane czasem do wywozu zużytych materiałów komunalnych m.in. starych mebli czy tektury.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *