Jaki dach wybrać, aby zaoszczędzić w czasie budowy?


Projekt domu Darlena WOK 1071-4

Jest prosty w budowie i stosunkowo tani. Nic dziwnego, że dach dwuspadowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Płaski, czyli stropodach, kopertowy i tradycyjny czterospadowy, a także wielospadowy. Obecnie, każdy inwestor może wybierać wśród wielu rodzajów dachów. Warto jednak pamiętać, że im mniej złożoną konstrukcję wybierze, tym łatwiejsza i krótsza droga czeka go do spełnienia marzeń o własnym domu. Warto więc postawić na konstrukcję jak najprostszą – taką, jak dach dwuspadowy. A prostota to jedna z wielu jego zalet. Czemu więc dla inwestora jest tak atrakcyjną opcją?

Tania budowa

Dla prywatnych inwestorów finanse są często czynnikiem decydującym o rozpoczęciu budowy. To właśnie dachy dwuspadowe są jednym z elementów umożliwiających obniżenie jej kosztów. Dzięki niewielkiej powierzchni, nie wymagają użycia dużej ilości materiałów, co pozwala zmniejszyć budżet. Wspomniana prosta konstrukcja zaś sprawia, że do wykonania ich pokrycia nie są potrzebne dodatkowe akcesoria, niezbędne przy wznoszeniu dachów o bardziej złożonej formie. Mniej niuansów w projektach domów z dachem dwuspadowym, to też mniejsze prawdopodobieństwo błędów popełnionych przez wykonawcę i związanych z nimi dodatkowych kosztów.

Zawsze dobrze wygląda


Projekt domu BW 36 Wariant 2

Dachy dwuspadowe to także najlepsze rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie kwestie estetyczne. Ich klasyczna i ponadczasowa konstrukcja świetnie prezentuje się bowiem w każdej okolicy. Równie dobrze wyglądają w zwartej zabudowie małego miasteczka, w dzielnicy willowej i na obszarach wiejskich. Świetnie komponują się z różnymi stylami architektonicznymi. Bez względu na to czy inwestor wybierze dom nowoczesny czy tradycyjny, dach dwuspadowy będzie prezentował się doskonale.

Codzienny komfort

Nie sposób zapomnieć też o tym, że dach dwuspadowy, pośród wszystkich typów jest najłatwiejszy w utrzymaniu. Usunięcie śniegu lub zalegających liści jest dużo prostsze niż w przypadku dachu wielospadowego, a tym bardziej stropodachu. Dachy dwuspadowe docenią też miłośnicy pokojów na poddaszu, bo dwie połacie pozwalają uzyskać naprawdę dużą powierzchnię tej części domu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *