Jaką umywalkę wybrać do łazienki? Podpowiadamy!

Łazienka z turkusowymi dodatkami

Na rynku jest dostępnych wiele różnych umywalek, które można zamontować w łazience. Jeśli kupiłeś mieszkanie lub zmieniasz aktualny wystrój swojej łazienki i zastanawiasz się, jaką umywalkę wybrać, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Dzięki nim będziesz wiedział, na co koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupów!

Jakie są rodzaje umywalek łazienkowych?

Wybór odpowiedniej umywalki może być prawdziwym wyzwaniem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę do łazienki i jakie są jej rodzaje.

Zaczniemy od tej drugiej kwestii. Umywalek masz do wyboru kilka, w zależności od tego, na jakie meble się zdecydowałeś lub jak ma być zamontowane urządzenie sanitarne. Możesz wybrać między innymi umywalkę nablatową, podblatową, ścienną lub po prostu wolnostojąca. Wybór należy do Ciebie i jest zależny od kilku konkretnych czynników.

Nowoczesna biała łazienka z umywalkami nablatowymi

Umywalka nablatowa czy podblatowa?

Umywalka nablatowa jest bardzo eleganckim rozwiązaniem w łazience. To także praktyczna opcja, ponieważ pod umywalką możesz zamieścić duży blat, a pod nim – dowolnej wielkości szafkę, regał lub postawić coś luzem. Jeśli Twoja łazienka jest niewielkich rozmiarów, taka nablatowa umywalka będzie idealnym rozwiązaniem. Będziesz mógł bez problemu przechować pod nią jak najwięcej przedmiotów. Jej montaż jest także bardzo łatwy.

Umywalka podblatowa potrzebuje specjalnego otworu w szafce lub blacie, przez co zabierze w niej trochę miejsca. W konsekwencji nie schowasz tam tak dużo, jak w przypadku umywalki nablatowej. Trzeba ją przykręcić do samego blatu albo do ściany. Za to wokół niej będziesz w stanie ustawić znacznie więcej przyborów higienicznych i kosmetyków.

Umywalka ścienna czy jednak wolnostojąca?

Jeśli chcesz zamontować umywalkę do ściany, potrzebujesz specjalistycznych śrub, które utrzymają jej ciężar. W postumencie lub półpostumencie należy ukryć całą nieestetyczną instalację. Umywalkę wiszącą przy ścianie dopasujesz za to do każdego rodzaju łazienki i toalety. Niestety tracisz w ten sposób miejsca znajdującego się pod nią.

Nowoczesna umywalka wolnostojąca wybierana jest najrzadziej i raczej dedykowana jest do dużych łazienek. Dzięki różnym kształtom, daje spore możliwości aranżacyjne i designerskie we wnętrzu. Niestety w jej przypadku także tracisz dodatkową przestrzeń, którą mógłbyś wykorzystać np. na przechowywanie kosmetyków.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *