Jak zadbać o cień w ogrodzie i na tarasie? Sprawdzamy pawilony ogrodowe

Planując różnego rodzaju wydarzenia, które miałyby odbywać się na świeżym powietrzu, oprócz zaplecza gastronomicznego i strony wizualnej, musimy odpowiednio przygotować miejsce imprezy. Trzeba bowiem uwzględnić zmienność warunków pogodowych i zabezpieczyć uczestników przed ewentualnym deszczem, silnym wiatrem, bądź słońcem. Jest to o tyle istotny aspekt, iż warto wcześniej zakupić specjalistyczny sprzęt, czyli profesjonalny pawilon ogrodowy. Dzięki temu, będziemy mieli absolutną pewność, że nic nie zakłóci naszej zabawy.

Wybór odpowiedniego modelu

Wybierając pawilon ogrodowy, na wstępie należy zastanowić się nad charakterem danej uroczystości. Inny model znajdzie zastosowanie w przypadku kameralnego, sąsiedzkiego grilla, a zupełnie inny sprawdzi się na dużych targach plenerowych. Na szczęście zdecydowanie jest w czym wybierać i aktualna oferta dostępna na rynku, zadowoli zarówno gusta, jak i potrzeby każdego. Szeroki wybór materiałów poszycia, różnorodność typów pawilonów i stale rosnąca liczba producentów, umożliwia dopasowanie produktu do bieżących potrzeb kupującego. Choć cele klientów mogą się różnić, to bezsprzecznie tym nadrzędnym jest bezpieczeństwo. Zwracajmy zatem szczególną uwagę na jakość wykonania i trwałość elementów konstrukcji.


Pawilon ogrodowy na tarasie fot. Ogrodosfera.pl

Rodzaje pawilonów ogrodowych

Do użytku domowego, najlepiej posłuży niewielkich rozmiarów altanka, przyciągająca uwagę ciekawym designem i dodatkowo wyposażona w wodoodporny dach z ochroną UV. Goście wspaniale spędzą czas w zacienionym, przytulnym miejscu a sam montaż zajmie krócej niż pół godziny. W razie zaś, gdy na zewnątrz zrobi się zimniej, można zamknąć wejście, używając wygodnego systemu zatrzasków.

Jeżeli natomiast mówimy o nieco większej ilości ludzi, organizując chociażby wesele, wybierzmy rozkładany namiot o solidnym stelażu, wykonanym ze stali lub drewna. W letnie wieczory, sprawdzi się tu również moskitiera montowana wraz z oknami a w chłodniejsze dni pomieszczenie można skutecznie dogrzać przeznaczoną do tego lampą. Taki stabilny pawilon, śmiało wykorzystamy także podczas imprez sportowych. Organizując jednak wydarzenia na wielką skalę, firmy z branży polecają postawić jednocześnie na ognioodporne PVC z certyfikatem i ochronę przeciwburzową. Wszystkie parametry warto najpierw sprawdzić w specyfikacji danego produktu, która jest dostępna na przykład tutaj https://ogrodosfera.pl/pawilony-ogrodowe. Spokój, jak wiadomo nie ma ceny a na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Dlatego też, coraz częściej spotykamy droższe ale niesamowicie trwałe produkty w opcji premium albo nawet premium plus.

Wystawcom ponownie spodobają się nowoczesne, ekspresowe pawilony, łatwe w obsłudze i pięknie eksponujące prezentowane towary. Oczywiście istotną sprawą jest to, aby były też wygodne i łatwe w transporcie.

Ponadto pawilon może mieć ściany otwarte, półotwarte lub być całkowicie zamknięty. Obecne technologie, wykorzystywane w produkcji namiotów ogrodowych to całkowicie nowatorskie rozwiązania, jak: systemy Air-Control, służące do poprawy cyrkulacji powietrza, ocynkowane stopy kotwiące (pozwalające na rozkładanie pawilonu na każdym terenie), nieprzemakalne plandeki z barierą ochronną – w bogatym wachlarzu kolorystycznym i rozmaitych kształtach. Wartościowego, kompletnego zakupu możemy dokonać stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych, które pękają w szwach od interesujących propozycji.


Kremowe zadaszenie Santorini Garden Point fot. Ogrodosfera.pl

Podsumowanie

Poszukując rozwiązania, idealnego dla siebie, starajmy się więc spojrzeć na temat kompleksowo. Porządny pawilon ogrodowy, powinien spełniać wobec tego szereg warunków. Estetyka nigdy nie może być jedynym argumentem w wyborze. Dopiero, gdy trwałość idzie w parze z wyglądem, można bez problemu cieszyć się udanym zakupem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *