Jak zabezpieczyć poddasze przed słońcem?

Po zimie pierwsze promienie słońca cieszą w mieszkaniu najbardziej. Słońce jest niezastąpionym źródłem energii i naturalnego światła. Jednak po pierwszych momentach „radości” przychodzi czas, w którym zaczynamy poszukiwać sposobów umożliwiających odpoczynek od gorącego powietrza i stworzenie komfortowych warunków do zabawy, pracy czy po prostu odpoczynku. W której części domu słońce doskwiera najmocniej? Bez wątpienia na poddaszu – tam, gdzie zazwyczaj ulokowana jest sypialnia lub pokój dziecinny. A zatem sprawdźmy, za pomocą jakich akcesoriów można zabezpieczyć to pomieszczenie?

Oczywiście miejscem, przez które docierają do wnętrza promienie są okna. Dlatego powinniśmy poświęcić chwilę czasu na zabezpieczenie ich, a dokładniej mówiąc wyposażenie w dodatkowe elementy, takie jak:

  • Rolety zewnętrzne i markizy – jeśli myślimy o zewnętrznej ochronie. Rolety zewnętrzne chronią latem przed słońcem, a zimą przed mrozem. Dodatkowo stanowią zabezpieczenie okien przed gwałtownymi burzami, połączonymi z gradem. Warto opuszczać je, kiedy nikogo nie ma w pomieszczeniu, aby zapobiegać nagrzewaniu się wnętrza. Drugim rozwiązaniem są markizy, stanowiące alternatywę dla osób, którym zależy na nieco oświetleniu danego pomieszczenia. Bowiem markizy przepuszczają wystarczającą ilość światła, pozwalającego na komfortowe poruszanie się. Tutaj nie ma konieczności ciągłego ich rozwijania i zwijania.
  • Rolety wewnętrzne – jeśli myślimy o wewnętrznej ochronie. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów rolet, różniących się kolorami, fakturą czy grubością materiału. Od wyboru rodzaju zależy jaki finalnie efekt osiągniemy w pokoju. Możemy wybrać rolety zaciemniające, które przyczynią się do całkowitego zaciemnienia pokoju albo rolety plisowane, które pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną i mogą być wykonane z materiałów półprzezroczystych lub z przyciemniającą powłoką aluminiową.

Przystosowując poddasze do zamieszkania – jak widać – należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Zabudowa poddaszy nie jest zadaniem prostym, biorąc pod uwagę niestandardowe kształty tego pomieszczenia i wymagającym dokładnego opracowania i przemyślenia projektu.

Comments
  1. Martynkas

    Jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed upałem to wyłącznie rolety zewnętrzne, chociaż na poddaszu jeszcze nie widziałam. Zwykłe rolety i żaluzje niewiele pomagają.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *