Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Ochrona naszego mienia jest niezwykle istotną kwestią w naszych czasach. Nie ma znaczenia czy żyjemy w spokojnej i cichej okolicy czy też zamieszkujemy ruchliwe centrum miasta, zawsze musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Co zatem możemy zrobić, żeby czuć się bezpiecznie?

Okna i drzwi antywłamaniowe

Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Po pierwsze już na etapie projektowania i budowania swojego domu powinniśmy zastanowić się nad wyborem solidnych okien i drzwi. Ich antywłamaniowa wersja będzie strzałem w dziesiątkę. A czym się różnią takie okna od zwykłych?

Szyba antywłamaniowa produkowana jest z hartowanego szkła o odpowiedniej grubości. Dzięki temu nie ma szans, aby szyba się rozbiła w drobny mak. Nawet jeśli jakiś napastnik uderzyłby w nią z mocną siłą, to szyba antywłamaniowe może jedynie się zarysować. Poza tym zarówno w drzwiach jak i w oknach antywłamaniowych montowane są dodatkowe rygle i wzmocnienia, które chronią przed wyważeniem.

Nowoczesne systemy alarmowe

Poza drzwiami i oknami możemy nasze domostwo wyposażyć także w nowoczesne systemy alarmowe. Na dzień dzisiejszy jest to tak rozwinięta technologia, że system może być kontrolowany przed dwadzieścia cztery godziny na dobę, a mało tego wszystkie niepokojące objawy mogą być przesyłane do nas na telefon komórkowy i bezpośrednio do firmy, która zajmuje się strzeżeniem naszego mienia.

Tego rodzaju systemy są w pełni automatyczne i mogą także na przykład zapalać i gasić światło o określonych porach oraz otwierać lub uchylać okna. Współczesne systemy skutecznie zabezpieczają przed włamaniami, przed dezaktywacją czujników ruchu, a także przed niekontrolowanym logowaniem się do systemu.

Comments
  1. Ewa Loska

    Zabezpieczenia powinny być dyskretne. Im bardziej fortyfikujemy dom tym lepszym łupem może się on wydawać dla złodziei.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *