Jak osuszyć piwnice?

Piwnica jest bardzo ważną częścią domu, ponieważ pełni funkcję pomieszczenia gospodarczego. To tam zwykle magazynujemy przetwory, owoce czy warzywa. Jeżeli chcesz, by czas ich przechowywania był jak najdłuższy, musisz zatroszczyć się o odpowiedni mikroklimat tego pomieszczenia, czyli optymalny poziom wilgotności.

Osuszanie ścian piwnic

Piwnica wolna od nadmiaru wilgoci będzie pozbawiona grzybów i pleśni. Stanowczo warto im zapobiegać, ponieważ przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnego zapachu, a także są niebezpieczne dla zdrowia oraz powodują straty np. w postaci zepsutej żywności. Pamiętaj o kontrolowaniu stopnia wilgoci w piwnicy, by w przypadku jej nadmiernego nagromadzenia, podjąć odpowiednie kroki – osuszanie piwnicy od wewnątrz za pomocą profesjonalnego sprzętu, czyli osuszaczy i nagrzewnic.

Jakie osuszacze wybrać?

Przygotowując się do osuszania, warto wiedzieć jaki sprzęt będzie najlepszy do tego typu działań, a do wyboru są np. osuszacze adsorpcyjne. Znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie panują niskie temperatury. Konstrukcja urządzenia wykorzystuje proces adsorpcji, co oznacza, że wilgoć z pobranego powietrza osadza się na adsorbencie. W osuszaczach adsorpcyjnych tę funkcję pełni rotor, który pokryty jest substancją krzemionkową. Urządzenia te cieszą się dużą popularnością, ponieważ posiadają wiele zalet m.in. w każdej temperaturze działają ze stałą wydajnością, są kompaktowe, a więc wygodne w użytkowaniu, ich zakres parametrów jest szeroki.

Równie dobrymi parametrami charakteryzują się osuszacze kondensacyjne. W tych oszczędnych pod kątem zużycia energii urządzeniach, zachodzi proces skraplania wody, czyli kondensacji. Powietrze pochłaniane przez osuszacz zostaje ochłodzone, przez co gromadzi się na powierzchni parownika w formie kropel. Osuszacze kondensacyjne są warte uwagi ze względu na bardzo dobrą wydajność, wytrzymałość, nowoczesny wygląd oraz mobilność.

Jak sobie poradzić z zalaną piwnicą

Znaczny stopień zawilgocenia piwnicy spowodowany jest niekiedy nieprzewidzianymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zalania w wyniku awarii wodociągowych czy ulewnych deszczy. Jak sobie poradzić w tak ekstremalnych warunkach? Pomocne będą pompy zanurzeniowe DEDRA, dzięki którym natychmiast pozbędziesz się nadmiaru wody. Maksymalne zanurzenie sięgające kilku metrów, szczelna obudowa, bardzo dobra wydajność, to tylko niektóre z atutów tego niezawodnego sprzętu do odprowadzania wody czystej jak i zanieczyszczonej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *