Jak i czym polerować kamień lub beton ?

Każdy, kto posiada w swoim domu lub mieszkaniu posadzki lub beton doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż po jakimś czasie następuje ich degradacja. Jest to zupełnie normalne zjawisko, do którego dochodzi poprzez częste stąpanie po tych elementach.

Najbardziej narażone są miejsca, w których przebywamy najczęściej dlatego warto od czasu do czasu zdecydować się na polerowanie kamienia lub betonu. Dzięki temu zyskamy na nowo piękne i eleganckie wnętrze. Świetnym rozwiązaniem może okazać się korzystanie e specjalnych maszyn, które służą zarówno do czyszczenia, jak i polerowania powierzchni. Do tego celu polecamy używanie tarcz diamentowych.

Ogromną popularnością cieszą się zarówno dyski polerskie na mokro, jak i na sucho. Można wyróżnić wiele różnych rodzajów takich tarcz wśród których przoduje Dysk Polerski na mokro FI 100. Jego ogromnym atutem jest to, że można go stosować do polerowania zarówno granitu, jak również betonu, gresu, ceramiki czy też naturalnych kamieni. Jest niezwykle  wytrzymały. Posiada średnicę FI 100 oraz granulację #50 do Buff. Można go nabyć w bardzo przystępnej cenie.

Dla osób, które szukają tarcz diamentowych o większej średnicy polecamy dysk z tej samej serii FI100 lecz o średnicy wynoszącej 100 mm. Jest to profesjonalny dysk wyróżniający się gradacją od #50 aż do 400.

Innym również tanim dyskiem polerskim na mokro jest FI 125.  Tarcza ta przeznaczona jest do polerowania takich powierzchni jak beton, gres i inne kamienie naturalne. Jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się średnicą 125, a jego gradacja zaczyna się od #50 wzwyż. Jest on dość często używany przez specjalistów.

Jeśli decydujemy się na polerowanie powierzchni na sucho to warto zwrócić uwagę na Dysk Pionierski (do granitu) FI100, który zdaniem specjalistów jest bardzo wydajny i wytrzymały. Zawiera mocowanie Velcro oraz średnicę FI 100. Granulacja to #50 Buff. Dla osób, które dość często wykonują prace związane z polerowaniem kamienia lub betonu bardzo korzystne będzie zakupienie większych zestawów zawierających Dyski Polerskie Diamentowe.

Zachęcamy do zapoznania się za ofertami oraz opiniami użytkowników, które na pewno pomogą dokonać słusznego wyboru.

Źródło: diamentowe dyski polerskie – Diames.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *