Jak dbać o elewację?

Dbanie o dom to nie tylko troska o jego wnętrze i ładny wystrój. Pomyśl również o jego wyglądzie zewnętrznym i elewacjach.

Zazwyczaj planując remont domu dbamy o zmianę wewnątrz. Planujemy aranżacje salonu, urządzenie wnętrz sypialni, gabinetu itp. Często zapominamy o elewacjach, a to też przecież jest ważny element budynku, o którym zapominać nie wolno. Kilka wskazówek pomoże Ci na zadbać o ładny wygląd elewacji.

Przedłuż jej żywotność

Wiadomo, że z czasem wszystko ulega zniszczeniu czy zużyciu. Nie zapominaj o konwersacji. Dbaj o to, aby nie powstały trwałe zabrudzenia, czy też większe uszkodzenia. To wpływa nie tylko na wygląd elewacji, ale również na jej trwałość. Ważna jest również troska o prawidłowy stan rynien, rur spustowych itp. Płynąca woda tworzy zacieki, a to z kolei przyczynia się do rozwoju grzybów i glonów.

Malowanie

Raz na jakiś czas warto odświeżyć elewację. Malowanie przede wszystkim wpływa na przedłużenie życia tynków. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać farbę do koloru tynków. Istnieje również wiele rodzajów farb. Nie wszystkie nadają się do każdego rodzaju tynków. Przed zakupem farby, zapoznaj się ze szczegółami.

Mycie elewacji

Zabrudzoną elewację można, a nawet trzeba umyć. Metoda zależy oczywiście od jej stopnia zanieczyszczenia. W przypadku niewielkich zabrudzeń można użyć zimnej wody pod niewielkim ciśnieniem. Jeśli to nie rozwiąże problemu, można zastosować ciepłą wodę. Jednak, gdy zanieczyszczenia są naprawdę spore, nie obejdzie się zapewne bez detergentów i szczotek. Wówczas można zastosować także wodę pod wysokim ciśnieniem, która dokładnie wypłucze brud. Do mycia elewacji stosuje się również parę wodną. Działa ona jak detergent i rozpuszcza brud. Dalej procedura jest ta sama – należy wszystko spłukać wodą. Pamiętaj jednak, że pary nie można stosować przy tynku akrylowym i silikonowym, ponieważ mogłyby one odpaść.

Odnowienie elewacji

Czasami zdarza się tak, że konieczne jest położenie nowej elewacji. Możesz zrobić to oczywiści samodzielnie. Jeśli posiadasz, choć trochę wiedzy w tym temacie i czujesz się na siłach podołać takiemu przedsięwzięciu nic nie stoi na przeszkodzie. W przypadku, kiedy jednak obawiasz się, że wykonana przez Ciebie praca może nie przynieść zamierzonych efektów, lepiej powierzyć ją specjalistom. http://luksar.waw.pl/ działa na rynku od wielu lat i specjalizuje się w wykonywaniu elewacji różnego typu. Fachowcy znają najnowsze metody i techniki odnawiania elewacji. Zrobią to szybko, sprawnie i profesjonalnie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *