Inteligentny prąd. Rozwiązanie SmartPLC.

Każdy może mieszkać w inteligentnym domu XXI wieku. Rozwiązania z zakresu optymalizacji lokali mieszkalnych oraz obsługi zdalnej podstawowych funkcjonalności przestały już być domeną wyłącznie bardzo bogatych ludzi.

Globalizacja i rozwój technologii przyczyniły się do rozpowszechnienia tych jakże utylitarnych oraz komfortowych rozwiązań. Na czym polega inteligentne zarządzanie domem i jak przystosować swój lokal do funkcjonowania w ramach inteligentnego domu?

W jaki sposób to działa i jakie ma funkcjonalności?

Podstawą nowoczesnego, zautomatyzowanego domu jest zarządzanie i koordynacja funkcji. Dla wdrożenia tychże technologii wcale nie są potrzebne specjalnie zoptymalizowane sprzęty domowe. Nawet najbardziej archaiczne urządzenia mające dostęp do prądu mogą być uruchamiane zdalnie „na żądanie” lub w określonym czasie.

Narzędziem podstawowym oprócz centrali jest inteligentne gniazdo elektryczne, do którego podłączane są rozliczne sprzęty uruchomione w trybie funkcjonalnym. Gniazdko sterowane jest za pomocą połączenia z siecią Wi-Fi i obsługiwane przez specjalny moduł podłączony do internetu. Moduł ten, określany często jako SmartPLC może być sterowany z dowolnego miejsca na świecie za pomocą telefonu albo komputera. System dodatkowo monitoruje parametry zużycia prądu i informuje, jakby jakieś urządzenie (np. żelazko) pozostało włączone po opuszczeniu domu!

Jak najłatwiej to wdrożyć?

Innowacyjna komunikacja za pomocą instalacji 230V nie wymaga jednakże instalacji odrębnych, inteligentnych gniazdek. Wystarczy zamontować specjalne centralki w okolicy puszek rozdzielczych, które zasilają dane gniazdko. W ten sposób wyeliminować można konieczność wymiany większości gniazdek i tym samym ograniczyć istotnie koszty optymalizacji domu.

Dlaczego warto?

Rozwiązania z zakresu inteligentnego domu są bezpieczne, funkcjonalne i coraz bardziej niezawodne. Zintegrowanie funkcjonalności wielu narzędzi z systemami alarmowymi i internetem stawia zupełnie nowe możliwości przed nami.

Zapraszamy po więcej informacji na temat systemów inteligentnego budynku na stronę ochronadladomu.pl.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *