Głowice wiercące – zastosowanie i rodzaje

Niezastąpione w wiertnictwie, o szerokim zastosowaniu, zapewniające wysoką wydajność i skuteczność prac – głowice wiercące to podstawowy osprzęt wykorzystywany wraz z wiertnicami.

Głowice wiercące dobierane są indywidualnie zależnie od przeznaczenia – mogą one służyć podczas wiercenia geologicznego, przy pracach budowlanych, także jako wiertnica do studni głębinowej. Firmy zajmujące się ich produkcją dostarczają rozwiązania projektowane do pracy w różnego rodzaju formacjach geologicznych, zarówno tych zaliczanych do kategorii twardych, jak i również miękkich, między innymi w piaskach, iłach, żwirach i skałach twardych.

Do produkcji głowic wiercących wykorzystuje się specjalne metale, które wykańczane są tak, aby wyróżniać się wysoką odpornością na zużycie, korozję oraz wysoką udarnością. Niektóre głowice posiadają również otwory chłodziwa w korpusach, dzięki czemu są w stanie uzyskać bardzo wysokie osiągi.

Podstawowe typy głowic wiercących:

  • głowice ślimakowe i widiowe
  • wiertnice jednoczęściowe i dwuczęściowe
  • do wiercenia w miękkich i średnio twardych i twardych formacjach
  • głowice z nakładkami sterującymi z otworami
  • do wiercenia na sucho oraz do wiercenia płuczkowego
  • do wierceń poziomych i pionowych

Oczywiście, głowice oferowane są także w różnych średnicach i wielkościach.

Specjaliści w zakresie wierceń dobierają głowice wiercące do danego zadania, dzięki czemu można uzyskać z nimi tak wysoką wydajność pracy. Nowoczesne głowice umożliwiają prowadzenie nawet skomplikowanych prac na znacznych głębokościach, między innymi w celu odwiertów geologicznych, geotermalnych. Inny osprzęt będzie dobrany wtedy, gdy głównym urządzeniem jest wiertnica do studni, inny wtedy, gdy konieczne jest wykonanie wierceń w celach badawczych.

Głowice wiercące produkuje firma Staltechnika, która od lat specjalizuje się w dostarczaniu maszyn wiertniczych oraz osprzętu do maszyn dla swoich klientów. Zajmuje się również realizacją zamówień indywidualnych. Z pełną ofertą firmy Staltechnika można zapoznać się na jej stronie internetowej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *