Fototapeta do salonu – najczęściej wybierane kategorie

Decyzja zapadła. W Twoim salonie zagości fototapeta. To bardzo dobry wybór, ponieważ w łatwy i szybki sposób całkowicie zmienisz design pomieszczenia i nadasz mu reprezentacyjnego charakteru. Pozostaje jednak pytanie: jaką fototapetę do salonu wybrać?

Opcji jest mnóstwo, dlatego postanowiliśmy Ci pomóc i w tym artykule wskazujemy najczęściej wybierane kategorie fototapet w sklepie Iruto.

Popołudniowa kawa z rodziną w tle

Bezsprzecznie jednym z największych hitów w świecie designu są fototapety ze zdjęciem. Nowoczesna technologia pozwala nam stworzyć fototapetę na specjalne zamówienie, z czego nasi klienci bardzo chętnie korzystają.

W salonie fantastycznie prezentuje się fototapeta ze zdjęciem przedstawiającym całą rodzinę, młode małżeństwo, dzieci lub parę. Taka ozdoba natychmiast sprawia, że pomieszczenie nabiera mocno prywatnego charakteru i chce się w nim przebywać jak najdłużej.

Jeśli chcesz mieć taką fototapetę, to koniecznie wybierz zdjęcie możliwe najwyższej jakości. Dobrym pomysłem będzie nawet wynajęcie zawodowego fotografa, który zrobi Wam kilka pięknych zdjęć w wysokiej rozdzielczości. To gwarantuje, że po wydrukowaniu fototapety nie będą na niej widoczne brzydkie piksele czy nieostrości.

Z pasją Ci do twarzy

Mieć życiową pasję to wielkie szczęście, którym warto się chwalić. Dlatego drugą popularną kategorią są fototapety przedstawiające hobby właścicieli salonu. Może to być np. widok gór (chętnie wybierany przez fanów trekkingu), morska głębia (dla kochających nurkowanie i snorkeling), trasa biegowa (dla uzależnionych od joggingu) czy piękny, zabytkowy samochód (tego chyba nie trzeba tłumaczyć).

Tutaj jednak drobna uwaga: pamiętaj, że salon to pomieszczenie reprezentacyjne i przeznaczone do odpoczynku. Dlatego nie wybieraj fototapety, która będzie zbyt angażująca i całkowicie zdominuje przestrzeń. Efekt może być nieco kiczowaty, a w dodatku do takiej fototapety trudno będzie dobrać dodatki.

Więcej przestrzeni!

Jednym z najważniejszych trendów we współczesnym designie jest nawiązywanie do natury. Tutaj znakomicie odnajdują się fototapety przedstawiające obrazy przyrody. Zauważyliśmy, że szczególnie popularne są motywy leśne, które wprowadzają do salonu wrażenie przestrzenności i optycznie powiększają pomieszczenie.

W tej kategorii nieśmiertelne wydają się być tzw. widoczki. Na szczęście nie mają one nic wspólnego z kiczowatymi zachodami słońca, chętnie wybieranymi w latach 90. Współczesne fototapety prezentują bardzo wysoki poziom wykonania i odwzorowania graficznego, dlatego np. rajska plaża czy widok nowojorskiej ulicy wyglądają zjawiskowo i pasują do prawie każdego salonu.

Smacznego!

Popularną kategorią fototapet są te, które przedstawiają motywy związane z jedzeniem. Jest to pewnie zasługa ogromnej popularności programów kulinarnych. Na takie rozwiązanie chętnie decydują się osoby, których salon jest połączony z aneksem kuchennym. Elegancka fototapeta z pięknym zdjęciem jakiejś kulinarnej kompozycji idealnie uzupełnia taką przestrzeń.

Fototapety do salonu cieszą się naprawdę dużą ilością kategorii mimo to pamiętaj, że wybór wcale nie musi być dla Ciebie wiążący. Jeśli podobają Ci się odmienne wzory lub masz pomysł na własny projekt fototapety, nie wahaj się go zrealizować. W końcu to Twój salon i to przede wszystkim Ty masz się w nim czuć dobrze!

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *