Drzwi na straży bezpieczeństwa domu

Każdy chce czuć się w swoim domu lub mieszkaniu bezpiecznie. Jeśli spytać kogokolwiek, co to dokładnie oznacza, pierwszymi odpowiedziami będą najpewniej: bezpieczeństwo mieszkańców oraz dobytku.

Co może nam zagrażać we własnym domu?

Najczęściej powtarzanymi przypadkami są:

  • włamania z kradzieżami,
  • pożary,
  • zalania,
  • problemy z elektryką i przewodami gazowymi,
  • uszkodzenia przez zjawiska atmosferyczne o dość sporym natężeniu (powódź, nawałnica,wichura)

W części z tych przypadków możemy jednak zmniejszać ryzyko potencjalnych szkód. Wbrew  pozorom w dwóch pierwszych przypadkach mogą nam pomóc odpowiednie drzwi.

Na straży domu

Wielu włamywaczy od razu zakłada, że wejdzie do danego budynku drzwiami – bez ryzyka związanego np. z wchodzeniem przez niezabezpieczone okno na piętrze. Dlatego istotne jest, aby pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu już na poziomie parteru.

Podstawowym zabezpieczeniem są  drzwi antywłamaniowe. Nie warto tu narzekać na ceny wyższe, niż w przypadku drzwi bez odpowiednich zabezpieczeń. W końcu inwestycja w zwiększone bezpieczeństwo zwróci się brakiem potencjalnych strat i spokojem podczas każdej dłuższej nieobecności w domu.

Istotne jest to, aby kupić drzwi z odpowiednim certyfikatem lub atestem. Zwiększa to ich wiarygodność, a użytkownikom daje jeszcze większą pewność, że zakupiony produkt faktycznie posiada obiecywane przez producenta właściwości.

Co ciekawe, zdarza się, że drzwi antywłamaniowe spełniają czasem podwójną rolę.

Ochrona przed pożarem

Niektórzy producenci łączą w jednych drzwiach dwie różne właściwości ochronne: chodzi o ich przeciwwłamaniowy, ale i przeciwpożarowy charakter. Drzwi przeciwpożarowe są świetnym rozwiązaniem jako drzwi wejściowe do domu, ale i do pomieszczenia, w których gromadzi się cenne przedmioty i dokumenty. W dodatku, jeśli zabezpieczy się jeden z pokoi takimi drzwiami, być może będzie można w tym pomieszczeniu doczekać w miarę bezpiecznie na straż pożarną, jeśli w domu wybuchnie niewielki pożar. Zdarza się bowiem, że mieszkańcy nie będą w stanie sami ugasić płomieni, ani przedostać się do wyjścia. A jeśli dodatkowo znajdują się na piętrze, ratowanie się ucieczką przez okno także może być niemożliwe.

Drzwi mogą więc chronić nas przed wieloma niebezpieczeństwami: włamaniem, pożarem, czy równie groźnym zadymieniem. Dlatego zawsze warto przemyśleć zakup odpowiednich drzwi.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *