Dlaczego warto zdecydować się na stalową halę biurową?

Prefabrykowane hale stalowe od dawna cieszą się olbrzymią popularnością. Najczęściej wykorzystywane są w charakterze magazynów, hal produkcyjnych lub centrów handlowych, jednak wymienione zastosowania nie wyczerpują całego wachlarza ich możliwości. Obecnie hale stalowe coraz częściej tworzą przestrzeń obiektów sportowych i wystawienniczych, ale także – biur.

Wykorzystanie hal stalowych na przestrzeń biurową w pierwszym momencie może zaskakiwać – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Profix. Siedziba firmy powinna być obiektem wygodnym i reprezentacyjnym, toteż przedsiębiorcy dość podejrzliwie podchodzą do pomysłu umieszczenia jej w stalowej hali. Poniżej postaramy się udowodnić, że lokalizacja biur w hali jest rozsądna i opłacalna, a obiekt tego rodzaju z powodzeniem zaspokoi wszystkie potrzeby pracowników.

Stylowy biurowiec w hali stalowej

Myśląc o biurowcu, większość z nas ma przed oczami luksusowy drapacz chmur. Prototypowe budynki biurowe kojarzą się z prestiżem i wielkimi pieniędzmi. Tymczasem budowa takiego obiektu wiąże się z olbrzymimi kosztami, a nawet na wynajem niewielkiego lokalu w tego rodzaju budynku, mało którego przedsiębiorcę stać.

Tymczasem nowoczesne hale biurowe wcale nie muszą odstraszać wyglądem. Stosowane do ich budowy materiały i rozwiązania konstrukcyjne pozwalają uzyskać atrakcyjny efekt wizualny. Jednocześnie budowa hali stalowej na pomieszczenie biurowe jest szybka i niedroga. Oznacza to, że na takie przedsięwzięcie może pozwolić sobie nawet początkujący przedsiębiorstwa. Wybór hali stalowej na pomieszczenia biurowe zdecydowanie się opłaci, zwłaszcza, jeżeli na miejscu ma stacjonować duży zespół.

Ciepłe i wygodne biuro w hali stalowej

Kolejną kwestią wzbudzającą wątpliwości inwestorów jest mikroklimat panujący w hali. Czy stalowa konstrukcja umożliwi pracę w miesiącach zimowych? Czy pracownicy będą mieli dostęp do niezbędnych urządzeń sanitarnych? Czy codzienne przebywanie w hali jest bezpieczne? Czy taka konstrukcja spełnia wszystkie wymogi prawne, umożliwiające usytuowania w niej biura? Na wszystkie te pytania odpowiadamy twierdząco.

Obudowy dachów i ścian stalowych hal biurowych wykonuje się z płyt warstwowych, wypełnionych pianką poliuretanową, PIR, styropianem lub wełną mineralną. Oznacza to, że budynki takie zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną. Dla zachowania odpowiedniej temperatury zimą wykorzystuje się też rozmaite instalacje. W hali stalowej można z powodzeniem stosować rekuperatory, gruntowe wymienniki ciepła, instalacje solarne i inne systemy grzewcze.

W halach biurowych montowana jest także kompletna stolarka otworowa oraz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe, dzięki którym korzystanie z obiektu jest wygodne, w pełni bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami prawnymi.

Za wyborem stalowej hali biurowej przemawia wiele argumentów. Jest to zdecydowanie najtańszy i najszybszy sposób na wzniesienie własnego budynku firmowego, który spełni wszystkie oczekiwania pracujących w nim osób.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *