Dlaczego każdemu przydadzą się podpórki pod książki?

Wydawałoby się, że aby stworzyć piękną i użyteczną bibliotekę wystarczą regały, półki… i same książki oczywiście. Nic bardziej mylnego. Na tym tworzenie własnej biblioteki się nie kończy. O swoją kolekcje trzeba jeszcze dbać. I tu bardzo przydadzą się takie akcesoria jak podpórki pod książki. Ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do utrzymywania gromadzonych tytułów w odpowiedniej pozycji. Mogą pełnić też funkcję dekoracyjną. Ale przede wszystkim zapobiegają wypaczaniu się okładek, zjawisku doskonale znanemu każdemu bibliofilowi.

Podpórki ułatwiają też katalogowanie i systematyzowanie księgozbiorów, dzięki płytkom z opisami. To niezbędne w każdej większej lub mniejszej bibliotece. Pełnią też funkcje ozdobne, co ma niebagatelne znaczenie w działach z książkami dla dzieci.

W ofercie sklepu RamyKultury znajduje się wiele rodzajów podpórek do książek. W ten sposób każdy będzie mógł dobrać je w zależności od wystroju swojej biblioteki, rodzajów regału i tak dalej. Do najpopularniejszych należą podpórki z serii H140 – metalowe, bardzo trwałe i wytrzymałe. Mają wysokość 140 mm, a są dostępne w kilku kolorach – jasnoszarym, czarnym, czerwonym i grafitowym. Oferujemy tez podpórki H170 o wysokości 170 mm w identycznych kolorach, które będą pasować do innego typu książek, jak podpórki H240 o wysokości 240 mm. Są one sprzedawane także w pakietach po 4 sztuki.

Dysponujemy tez podpórkami z miejscem na opis (wysokość podpórki 170 mm, wysokość opisu 40 mm). Takie podpórki będą idealne do porządkowania i opisywania każdej biblioteki. W sklepie RAMYKULTURY dysponujemy wersjami lewo- i prawo- stronnymi. Na specjalne zamówienie możemy też wykonać tego typu podpórki w innych kolorach i rozmiarach, przystosowane do konkretnych potrzeb.

Idealne dla każdego bibliotekarza będą podpórki z serii ABC – wysokość 150 mm Przy każdej znajduje się płytka na miejsce litery. Na zamówienie możemy też wykonać podpórki innego rozmiaru tego właśnie typu. Dysponujemy też podpórkami z miejscem na opis tematyczny.

Nie zapominamy również o klientach, którzy potrzebują podpórek dla regałów z książkami dla dzieci. W serii „Bajecznej” dysponujemy podpórkami w wyróżniających się kolorach i kształtach (kotek, myszka, kocur, domek, lisek) o wysokości 210 mm (kot), 160 mm (myszka) i 180 mm (pozostałe wzory). Takie podpórki sprawią, że dzieci na pewno będą chętnie wracały do książek na regałach. Dysponujemy też podpórkami z serii „Przyjaciele Książek” z 12 wzorami, które mogą być świetnym uzupełnieniem każdego działu z książkami dla dzieci w bibliotece.

Te wszystkie produkty sprawiają, że zbiory biblioteczne będą nie tylko prawidłowo zabezpieczone, ale i też dobrze opisane. Podpórki są niezbędne w każdej bibliotece, a szeroka gama produktów w sklepie RamyKultury sprawia, że łatwo wybrać te, które będą najbardziej pasowały.

Podpórki do książek

Comments
  1. Ewa

    Ciekawe w jaki sposób przydają się podpórki na książki dla osób które z książkami zbyt wiele do czynienia nie mają. Albo nawet wcale :-)

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *