Czym się kierować wybierając wypożyczalnie sprzętu budowlanego

Na placach budowy coraz częstszą praktyką staje się nie kupno, a wypożyczanie sprzętu budowlanego. Ma to wiele zalet i eliminuje sporo problemów związanych z kosztami i szybkością budowy. Jest to też świetna opcja dla osób prywatnych, którzy nie mają firmy, a po prostu chcą zbudować dom własnymi siłami. Na co zwracać uwagę, wybierając wypożyczalnię sprzętu budowlanego?

Dla kogo są wypożyczalnie sprzętu budowlanego?

Jeżeli prowadzi się małą, średnią lub dużą firmę budowlaną, to wypożyczanie sprzętu może znacznie obniżyć koszty budowy – ponieważ nie trzeba inwestować setek tysięcy lub nawet milionów złotych w sprzęt, który wcale nie musi być potem często używany. Nie trzeba też kupować wysoce wyspecjalizowanego sprzętu na jedną czy dwie budowy, a potem martwić się o jego sprzedaż, tracąc też na to mnóstwo czasu i sprzedając ze stratą. A dla małych firm takie rozwiązanie niekiedy w ogóle umożliwia zaistnienie na rynku i płynne działanie przedsiębiorstwa. Częstymi klientami wypożyczalni sprzętu budowlanego są również osoby nieprowadzące żadnej działalności budowlanej, a które chcą wyremontować lub zbudować dom czy ogród własnymi siłami – a dzięki wypożyczalniom mają taką możliwość, ponieważ zatrudnienie firmy budowlanej jest dla nich zbyt dużym i w gruncie rzeczy niepotrzebnym wydatkiem, skoro umieją sami daną budowę wykonać, mając do dyspozycji odpowiedni sprzęt i płacąc jedynie za kilka dób czy godzin jego użytkowania.

Czym się kierować przy ich wyborze?

Jednak lepiej nie wypożyczać sprzętu od pierwszej lepszej firmy z Internetu bez sprawdzenia jej. W pierwszej kolejności najlepiej popytać znajomych lub poszukać po forach internetowych opinii na temat znalezionej przez nas firmy. Powinniśmy też sprawdzić, czy sprzęt jest dobrej jakości i jego stopień zużycia, a by w trakcie użytkowania nie okazało się, że pali mnóstwo paliwa lub jakaś część ulegnie uszkodzeniu. Musimy również pilnować, aby takie właśnie szczegóły, jak np. uszkodzenie sprzętu w trakcie użytkowania były opisane w umowie. To samo tyczy się wyceny wypożyczenia sprzętu – musi być ona szczegółowo ustalona i podpisana na umowie. Nie kierujmy się też niską stawką – ponieważ może się okazać, że firma znajduje się daleko za miastem, i przetransportowanie sprzętu będzie droższe niż w przypadku firmy droższej, ale położonej bliżej nas. Jeżeli natomiast nie czujemy się pewnie i nie mamy żadnego rozeznania, to warto zdać się na usługi firm istniejących na rynku wiele lat, a przez to sprawdzonych przez wiele osób, jak np. firma Ramirent.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *