Co zrobić z gruzem budowlanym?

Przy prowadzeniu prac budowlanych, a także remontów, przebudów czy rozbiórek budynków, zwykle powstaje duża ilość gruzu, z którym nie zawsze wiadomo, co zrobić. Problem jest tym większy, im więcej jest gruzu, bo nie da się w nieskończoność składować go na posesji. Trzeba więc znaleźć dobre rozwiązanie, co na szczęście nie jest trudne.

Różne sposoby na pozbywanie się gruzu nie zawsze dobre

Osoby, które chcą pozbyć się gruzu po budowie czy rozbiórce budynku, zwykle szukają możliwości, jak zrobić to łatwo i bez ponoszenia dużych kosztów. Najczęściej więc po prostu składuje się gruz z nadzieją, że kiedyś znajdzie się dla niego zastosowanie, na przykład gdy będzie się wykonywać podjazd. Gruz można też komuś oddać, ale nie zawsze znalezienie chętnego jest łatwe.

Niektórzy zatem w akcie desperacji decydują się pozbywać się gruzu w sposób nielegalny. Nawet jednak, gdy nie przejmują się ochroną środowiska i poszanowaniem porządku publicznego, muszą mieć na uwadze bardzo wysokie kary, jakie grożą za wywożenie gruzu na dzikie wysypiska, na przykład do lasu. Mandatem może skutkować również pozbywanie się gruzu poprzez wrzucanie do do pojemników przeznaczonych na odpady komunalne.

Lepszym rozwiązaniem może być więc skorzystanie z worków na gruz, co wiąże się oczywiście z koniecznością poniesienia pewnych opłat. Jest to jednak rozwiązanie dobre tylko wtedy, gdy gruzu nie jest wiele. Co zrobić, gdy jest go więcej?

Kontenerowy wywóz gruzu

Skorzystanie z usług firmy oferującej podstawienie i odbiór kontenera na gruz i inne odpady budowlane to w wielu przypadkach najlepsze wyjście, w niektórych zaś jedyne, jakie wchodzi w grę. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają do wywiezienia dużo gruzu, dlatego opcja worków na gruz odpada. Jest to wyjście tym lepsze, iż decydując się na kontenerowy wywóz odpadów budowlanych w dużej ilości, można zlecić firmie także załadunek odpadów do pojemnika. Jest to właściwie jedyna możliwość, kiedy gruzu jest bardzo dużo, samodzielny załadunek kontenera bowiem byłby w takim przypadku niezwykle kłopotliwy i długotrwały.

Nie oznacza to jednak oczywiście, by było to rozwiązanie dostępne tylko dla klientów dysponujących dużą ilością odpadów do wywiezienia. Duży wybór rozmiarów kontenerów sprawia, iż jest to świetna opcja także w przypadku mniejszej ilości odpadów. W ten sposób można pozbyć się gruzu szybko i łatwo – w trakcie prac budowlanych czy remontowych. Poza tym, korzystając z takich usług, można mieć pewność, że wybiera się rozwiązanie, które jest w pełni legalne i przyczynia się do ochrony środowiska.

Artykuł powstał przy współpracy z krakowską firmą MAX-GRUZ – oferującą kontenery na wynajem i wywóz odpadów budowlanych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *