Co warto wiedzieć przy wyborze mieszkania „pod klucz”?

Chociaż większość kupujących własne „M” od dewelopera decyduje się na to w stanie deweloperskim, czyli wymagające dalszego wykończenia, to jednak wielu zwolenników ma też stan „pod klucz”. Zanim jednak zdecydujesz się na taką ofertę, sprawdź razem z nami, co się pod nią kryje!

Co zyskujemy dzięki wyborze mieszkania „pod klucz”?

Dzięki wyborze mieszkania „pod klucz” jesteśmy w stanie cieszyć się z własnego „M” szybciej niż osoby, które zdecydowały się na stan deweloperski. Nierzadko zdarza się, że mieszkanie gotowe do przeprowadzki możemy odebrać w tym samym lub podobnym czasie, co mieszkania w stanie deweloperskim.

Jednak czas nie jest tutaj jedynym atutem. Także to wygoda – nie musimy poszukiwać ekip wykończeniowych, które będą mogły przygotować dla nas idealne mieszkanie. Co więcej, usługa tego rodzaju nie jest bardzo droga – ceny zaczynają się od 450 złotych za metr. Wykończenie możemy też skredytować oraz otrzymujemy na nie gwarancję.

Jak wybrać najlepszy pakiet wykończeniowy?

Deweloperzy oferujący mieszkania „pod klucz” dają swoim klientom możliwość wyboru jednego z kilku pakietów wykończeniowych. Różnią się one cenami oraz zawartością usług i materiałów do wyboru. W najtańszym pakiecie nie otrzymamy wiele – zwykle tylko kilka rodzajów sanitariatów, mniej płytek czy podłóg do wyboru niż w droższych pakietach.

Warto też dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład pakietu. Przykładowo, te tańsze nie zawierają wykafelkowania całej łazienki, ale tylko te miejsca, gdzie znajduje się prysznic, wanna i umywalka.

Jak przygotować idealne mieszkanie „pod klucz”?

Generalnie, większość deweloperów oferujących nam mieszkania deweloperskie Lublin czy w innych miastach pozwala na skorzystanie z usług projektantów wnętrz przy wyborze opcji „pod klucz”.

Dzięki temu możemy przekazać projektantowi swoje wskazania co do tego, jak mieszkanie ma wyglądać, a następnie będzie mógł on dobrać odpowiednie materiały oraz wykonać dla nas wizualizację tego, jak nasze „M” może się prezentować.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *