Cegła ozdobna do wnętrz

Cegła ozdobna do wnętrz znana jest już od wielu lat. Do tej pory używana było głównie w salonach, obok framug okiennych lub przy kominkach. Tworzyła aranżacje klasyczne, rustykalne a nawet zamkowe i pałacowe. Obecnie cegła ozdobna do wnętrz zajmuje nowe miejsca. Pojawia się w kuchni nad blatem, na ścianie lub w łazience. Modne są cegły w różnych długościach z nieoszlifowaną fugą, które są bardzo stylowe i pełne niesamowitego uroku.

Cegła ozdobna do wnętrz ma wiele zalet, ma też pewne minusy. Do jej walorów na pewno zaliczyć można niezwykle ciekawy i interesujący wizerunek, jaki można z jej użyciem stworzyć. Daje ona efekt trójwymiarowości i załamuje światło. Cegła jest bardzo naturalnym materiałem budowlano – wykończeniowym, jest przyjazna dla otoczenia, nie zbiera kurzu, jest przez to przyjazna dla alergików. Nasiąkalność cegły jest wyjątkowo niska, dlatego świetnie odnajduje się także w takich pomieszczeniach, jak kuchnia i łazienka. Cegła ozdobna do wnętrz jest także odporna na ogień i dlatego zalicza się do najbezpieczniejszych materiałów budowlanych, jest także niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i zniszczenia. Stanowi inwestycję na lata.

Do drobnych minusów cegły zaliczyć można jej wagę. Cegła jest niezwykle ciężkim materiałem, który dodatkowo zajmuje nieco miejsca. Kradnie miejsce także optycznie. Często do dekoracji używa się płytek, a nie samej cegły. Płytki są o wiele cieńsze i lżejsze, a także tańsze. Wypala się je podobnie jak cegły. Właściwie płytki trudno wizualnie odróżnić od cegieł. Ich kolory są takie same, podobnie jak parametry techniczne. Pozwalają w łatwiejszy sposób wykończyć drobne cementyty architektury, takie jak kolumny, czy regały. Na narożnikach istnieje możliwość nałożenia płytek kątowych. Montaż płytek jest dość prosty, wystarczy przykleić je na wcześniej przygotowaną powierzchnię, po czym zafugować.

Bez względu na to, czy cegła ozdobna do wnętrz będzie zajmowała całą ścianę, czy zaledwie jej wybrany fragment zawsze doda wystrojowi niesamowitego charakteru i smaku. Stosuje się ją w mieszkaniach prywatnych, jak również w budynkach użyteczności publicznych, w tych ostatnich cegła ozdobna do wnętrz prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Zimne, obce i oficjalne przestrzenia zamienia na stylowe, pełne życia miejsca, które zdradzają troskę o klienta i jego dobre samopoczucie. Są wizytówką firmy i jako takie prezentują się wyjątkowo dobrze.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *