Cechy idealnych krzeseł bankietowych

Dobra, a więc estetyczna i funkcjonalna aranżacja sali weselnej, restauracyjnej lub konferencyjnej wymaga sięgnięcia po meble przeznaczone właśnie do takich zastosowań. Wszędzie tam, gdzie zaproszeni goście będą spędzali dużo czasu w pozycji siedzącej, konieczne jest zapewnienie im maksymalnej wygody. Nie bez znaczenia jest oczywiście również wygląd mebli, które są przecież ważnym elementem wystroju.

Krzesło krzesłu nierówne

Estetyka mebli do sali weselnej jest bardzo ważna, jednak nie może być jedynym kryterium wyboru. Nie bez powodu w nomenklaturze meblarskiej funkcjonują odrębne określenia dla sprzętów przeznaczonych do różnych pomieszczeń. Krzesła bankietowe, konferencyjne i restauracyjne różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też konstrukcją i materiałami, z których się je wykonuje. Takie podejście dyktowane jest chęcią spełnienia wymogów, jakie stawiają przed meblami różne sposoby wykorzystania.

Trwałe meble do sali weselnej

Na początku przyjrzyjmy się tym cechom krzeseł bankietowych, które są najbardziej istotne z punktu widzenia właściciela sali. Najważniejsza jest trwałość krzeseł, które powinny posłużyć możliwie jak najdłużej w warunkach intensywnej eksploatacji.

Ze względu na specyficzne warunki użytkowania krzesła bankietowe wykonuje się najczęściej ze stali lub aluminium. Oba te metale zapewniają wysoką odporność na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Metalowe stelaże zabezpieczone metodą malowania proszkowego są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, a przy okazji bardzo ładne.

„Zdecydowanie najodporniejsze i najtrwalsze są krzesła stalowe. Po meble na stelażach aluminiowych warto jednak sięgnąć, kiedy zależy nam na wygodzie przechowywania. Aluminium jest lżejsze od stali, toteż takie krzesła łatwiej jest przestawiać i transportować” – podpowiada nasz rozmówca z firmy Meblant.

Ponieważ ustawienie mebli w sali weselnej czy bankietowej różni się w zależności od ilości uczestników danego wydarzenia, każdy obiekt tego typu musi dysponować miejscem na przechowywanie dodatkowego wyposażenia. Ważne jest zatem, by chwilowo niepotrzebne meble nie zabierały tego miejsca zbyt dużo. Najwygodniejsze w przechowywaniu są krzesła, które można sztaplować, a więc układać jedno na drugim w słupki.

Wygodne i eleganckie krzesła bankietowe

Goście, bawiący się na weselu czy balu, oceniają wydarzenie nie tylko pod kątem muzyki i smacznych dań. Jeśli przestrzeń sali weselnej nie będzie elegancka i wygodna, na pewno nie polecą tego miejsca swoim znajomym i nie zdecydują się na organizację kolejnej imprezy w tym miejscu. Dlatego wybierając meble, trzeba mieć na uwadze również ich potrzeby.

Krzesła bankietowe powinny mieć miękkie siedziska i oparcia, a jednocześnie zapewniać stabilne podparcie dla całego ciała. Wracamy więc do punktu omówionego już wcześniej – warto wybierać wysokiej jakości krzesła tapicerowane na metalowych stelażach.

Najlepsi producenci mebli proponują bardzo dobrej jakości krzesła tapicerowane z wytrzymałymi piankami i tkaninami obiciowymi odpornymi na ścieranie oraz zabrudzenia. Niemniej, chcąc dopasować krzesła do różnych dekoracji i dodatkowo zabezpieczyć tapicerki, warto stosować specjalne pokrowce. Te najlepiej prezentują się na krzesłach z zaokrąglonymi oparciami, które jednocześnie zmniejszają ryzyko porwania pokrowców.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *