Bramy garażowe – jaką kupić?

Brama, to część garażu, która spełnia podwójną rolę: chroni wnętrze przed intruzami oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy wilgoć oraz nawiewanymi przez wiatr śmieciami i liśćmi. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem bramy do nowo postawionego garażu lub chcesz wymienić starą, jest kilka elementów, które musisz uwzględnić przed jej nabyciem.

Brama garażowa – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym ważnym czynnikiem jest sposób otwierania interesującej Cię bramy. Tu podział jest prosty i ogranicza się do dwóch opcji: uchylna (czyli otwierana do góry) lub skrzydłowa (otwierana na boki). Niestety, wybór… niekoniecznie zależy od Ciebie.  Brama podnoszona do góry wymaga montażu prowadnic, jeśli nie masz więc dostatecznej ilości miejsca – czyli co najmniej 220 cm wysokości garażu – ta opcja jest wykluczona. Gdy natomiast dysponujesz taką przestrzenią, zwróć uwagę również na to, czy w miejscu, w którym mają znaleźć się prowadnice, nie ma belek, rurek lub innych elementów stałych, które uniemożliwiałyby montaż. Jeśli nie ma przeszkód, możesz montować bramę uchylną. We wszystkich przypadkach musisz wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaka potrzebna jest po otwarciu bramy – w niektórych przypadkach może się okazać, że nie będzie się dało otworzyć skrzydeł do samego końca, co może utrudnić lub nawet uniemożliwić wjazd do garażu.

Drugi czynnik to rodzaj wykonania bramy – segmentowa, skrzydłowa lub płytowa. Czym się różnią? Segmentowa składa się z połączonych zawiasami paneli, które wypełnione są pianką izolacyjną, co zapewnia dobry poziom ochrony przed hałasem i zimnem. Bramy skrzydłowe składają się z ościeżnicy i skrzydeł na zawiasach. Ocieplenie w ich przypadku jest możliwe, ale nie zawsze jest standardem. Bramy płytowe najczęściej wykonywane są z blachy usztywnianej stalowymi płaskownikami, a w niektórych przypadkach podstawą jest drewniana lub stalowa rama – wypełniona blachą stalową, pokrytą poliestrem lub sklejką.

Gdzie kupić bramę garażową?

Ofertę sprzedaży bram garażowych ma wiele firmy na rynku, warto jednak szczególnie polecić CGT. Dlaczego? Otóż jest to producent, który może nie tylko sprzedać standardową rozmiarowo bramę, ale ponadto wykonać skrzydła o niestandardowych wymiarach, a także wyposażone w furtkę. Klient samodzielnie wybiera kolor z palety RAL, co pozwala na idealne dopasowanie barwy bramy do kolorystyki garażu. Istnieje też możliwość wykonania bramy z blachy imitującej drewno, co znacznie wpływa na estetykę całości.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *