Bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń bez instalacji centralnego ogrzewania

Istniejące rozwiązania w zakresie ogrzewania pomieszczeń pozwalają na modernizację obiektów bez konieczności stosowania wody jako czynnika grzewczego.

Takie systemy zasilane są energią elektryczną i ułatwiają utrzymanie stałej temperatury oraz dowolne terowanie takimi układami.

Elektryczne grzejniki ogrzewające pomieszczenia

Stosując promienniki zasilane energią elektryczna, inwestor sam może ustawić urządzenia w miejscach, gdzie są potrzebne. Pozwala to oszczędzić na kosztach ogrzewania oraz tworzy strefy o określonych parametrach temperatury. Dodatkowym atutem, jaki mają promienniki elektryczne to sposób ich pracy. Mogą one być używane tylko wtedy kiedy są potrzebne. Przez pozostały okres dnia nie pobierają prądu. Można również stosować sterowniki i programatory ułatwiające ich obsługę. Takie instalacje grzewcze nie posiadają instalacji doprowadzającej wody, więc nie występuje problem związany ze startami ciepła w rurach. Urządzenia mogą być wytwarzane w postaci klasycznych grzejników lub listew grzejnych montowanych nad posadzką.

Ogrzewanie punktowe przy zastosowaniu podczerwieni

W przypadku wystąpienia konieczności podniesienia temperatury tylko w wybranym fragmencie powierzchni pomieszczenia można stosować promienniki podczerwieni. Takie urządzenia służą do zapewnienia komfortu osobom użytkującym takie miejsca. Za pomocą promieniowania jest możliwe również ogrzewanie miejsc, gdzie zawodzą inne rozwiązania. Może chodzić w tym wypadku o tarasy lub obiekty wielkopowierzchniowe. Często montowane takie promienniki są w punktach handlowych i kierowane na stanowisko pracy osoby sprzedającej. To nowoczesne punktowe źródło ciepła jest efektywne i dodatkowo może przenosić ciepło na odległość. Dobrze jest taki system wyposażyć w czujnik ruchu, aby był o jeszcze bardziej skuteczny.

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne pozwala na dowolne aranżowanie powierzchni użytkowej. Prostota podłączenia i układania instalacji grzewczych pozwala na dopasowanie temperatury do potrzeb użytkownika. Przez brak wody w takich instalacjach mogą być one również używane w obiektach sezonowych, gdzie istnieje możliwość zamarzania tradycyjnych instalacji centralnego ogrzewania. W każdej chwili można zmienić temperaturę lub wyłączyć ogrzewanie, jeżeli nie jest użytkowane.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *