Alternatywa dla garażu murowanego

Racjonalne zagospodarowanie przestrzeni to jeden z najważniejszych elementów wygodnego mieszkania. Umiejętność sprytnego wykorzystania dostępnej powierzchni w taki sposób, by wszystko znalazło swoje miejsce, a przy okazji nie przeszkadzało i było łatwo dostępne, jest wbrew pozorom nie lada sztuką. Trudno jest na niewielkiej powierzchni pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty.

Szczególnego problemu nastręczają rzeczy drobne – jest ich najwięcej i sprawiają przez to największe wrażenie chaosu. Rozwiązaniem wydają się być różne pudełka i kartony, jednak miejsce na nie także kończy się z czasem. Co zrobić wówczas, gdy miejsce na półkach, w szafach, na szafkach i za nimi nieubłaganie się kończy, piwnica wymaga już gruntownego uprzątnięcia, a w garażu nie zmieści się nic więcej, zaś żadnego z przedmiotów nie możemy lub nie chcemy wyrzucić?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dodatkowe pomieszczenie – jednak dobudowanie kolejnego pokoju czy dodatkowej piwnicy jest przecież niemożliwe. Marzenie o lokum przeznaczonym na rzeczy, których używamy rzadko, jednak są potrzebne, nie jest jednak wcale nieosiągalne. Jeśli tylko dysponujemy własnym kawałkiem trawnika bądź ogródka, możemy postawić na nim dodatkowy schowek. Nie potrzeba na niego pozwoleń na budowę ani nie ma potrzeby zwożenia cegieł oraz cementu i budowania dodatkowego pomieszczenia – sprawdź ofertę, jaką prezentuje na przykład firma Alicja. Garaże blaszaki to rozwiązanie uniwersalne, łatwo dostępne i przede wszystkim praktyczne. Zajmują one niewiele miejsca, a posłużyć mogą do wielu celów. Możesz potraktować je jako schowek na narzędzia czy rzadko używane drobiazgi, jak również jako stałe miejsce przechowywania nieużywanych już rzeczy, na przykład mebli czy archiwalnych dokumentów. Garaże o odpowiedniej wielkości w razie potrzeby mogą także posłużyć jako schronienie dla samochodu, rowerów, motocykla i innych sprzętów. Pomieszczenia te są solidnie wykonane, chroniąc wnętrze przed wilgocią, jednak są dobrze wentylowane. Dodatkowo wyposażone zostały w instalację elektryczną, dzięki czemu bez problemu można w nich przebywać nawet przez długi czas, a także używać sprzętów elektrycznych: lamp, ładowarek czy innych narzędzi.

Nawet, jeśli garaż taki znajdować ma się na podwórku naszego domu, warto pomyśleć o zabezpieczeniach antywłamaniowych. Wbrew pozorom wystarczy prosty patent, a więc blaszka nad kłódką, znacznie utrudniająca, a nawet uniemożliwiająca przecięcie jej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *